Vajinada Koku Neden Oluşur?

  • Listed: 1 Temmuz 2018 14:58

Description

Vajinal bölge diğer vücut girişleri gibi etrafında bakteri oluşturmaya birebir açık bölgelerden birisidir. Aynı şekilde mikropların bolca yerleşeceği bölgeler olarak da bilinir. Vajinanın etrafındaki hücreler hormonlara bağlı olduğu için aynı ağzımız gibi salgı üretir. Peki, vajinada koku nasıl geçer?
Ergenlik döneminden sonra kadınların üreme çağı olarak vajinal akıntılara maruz kalması normal olarak karşılanır. Vajinal akıntılar genelde renksiz ve kokusuz olsa da bazı durumlarda kötü koku yaymaya başlarlar.
Kötü kokulu akıntılar ise kadınların hiç hoşlanmadıkları durumlardan birisidir. Genelde mukus kıvamında veya beyaz renkli akıntılar koku içerirler. Bunun tedavisi ve neden olduğu hakkında bilgi almak için doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Taksim escort.
Vajinada oluşan kokuyu gidermek için birçok kişi deodorant kullansa da alerjik reaksiyonlara neden olabileceklerini bilmeleri gerekir. Genel olarak hijyen ön planda tutulmalı ve pamuktan yapılan iç çamaşırları tercih edilmelidir. Vajinanın bu sayede hava alması sağlanır. Ancak sentetik kumaşlar bunun için uygun değildir. Son olarak bu kişilerin bol su tüketmeleri gerektiği gibi şekerli ve kafein içerikli içeceklerden uzak durmaları gerekir.

Ad Reference ID: 7835b38c202adaaf

Leave a Reply

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.

Information about the ad poster

  • Listed by: admin
  • Member Since: 27 Nisan 2017

Other items listed by admin

Latest items listed by admin »